Jeżeli jesteś tym,

 

kim powinieneś być,


rozświetlisz cały świat

 


Jan Paweł II

Podstawowym powołaniem człowieka jest jego powołanie do istnienia. Bóg w swej nieskończonej dobroci stwarzając nas, powołuje do istnienia i pragnie dla nas szczęścia. Obdarowanie człowieka życiem jest bezinteresownym aktem Bożej miłości, która pragnie się udzielać, pragnie wejść w dialog ze swoim stworzeniem. Szczere i pełne wolności otwieranie się na głos Boga jest najlepszą drogą do odkrycia jedynego i niepowtarzalnego planu dla życia każdego z nas.


Po obdarowaniu nas życiem i to życiem wiecznym, pierwszym pragnieniem Trójjedynego jest obdarowanie nasSOBĄ. Bóg pragnie naszego szczęścia, a jest nim tak naprawdę ON SAM. Im bardziej zdajemy sobie z tego sprawę i żyjemy w łasce, tym bliżsi jesteśmy wypełnieniu Jego pełnej miłości woli wobec nas.

 

Drogę, czy też sposób w jaki odpowiadamy na Boże wezwanie możemy nazwać „powołaniem”.

 

Bóg objawia swój plan pomagając nam odkryć najgłębsze pragnienia naszego serca. Pragnień zaś mamy dużo i to na wielu, różnych poziomach. Jednak dopiero dotarcie do naszych najgłębszych pragnieńobjawia nam nasze powołanie. I czy jest to małżeństwo, życie zakonne czy jakiekolwiek inne powołanie - jest to zawsze nasza własna, wyjątkowa droga odpowiedzi na miłość Boga. To może oznaczać konieczność porzucenia własnych pomysłów i planów, i zgodę na prowadzenie przez Boga. Nie jest to łatwe, ale Bóg kocha nas bardziej niż możemy to sobie wyobrazić i gdziekolwiek nas On zaprowadzi, będziemy tam najbardziej szczęśliwi i najbardziej spełnieni. Nie ma więc powodu do niepokoju czy obawy, a to co jedynie jest potrzebne to zaufanie Mu i głębokie przekonanie o Jego miłości do nas.

Wśród wieku dróg, tak wielu, jak wielu jest ludzi, jest też nasza droga - powołanie do życia kontemplacyjnego w klauzurze opartego na Regule św. Klary z Asyżu i Konstytucjach naszego Zakonu.

 

Jeśli pragniesz żyć jak my pod jednym dachem z Panem Jezusem wystawionym dzień i noc w Najświętszym Sakramencie  adorować Go i dzielić swe powołanie z nami  napisz do nas, jeśli chcesz ...

 

 

Pomyśl chwilę...

"Do tej najsłodszej Matki przylgnij; porodziła Ona Syna, którego niebiosa nie mogły ogarnąć, a Ona zamknęła Go i nosiła w swym maleńkim, świętym, dziewiczym łonie"

 

 

Św.Klara,3 List do Agnieszki,18-19