Aktualności

Piosenka w wykonaniu s. M. Wacławy


„Coraz bardziej jednak skłaniam się do pochwalenia tego obyczaju, że śpiewa się w kościele, aby poprzez przyjemności uszu mogła słabsza dusza wznosić się do stanu pobożności” - pisał św. Augustyn w słynnych „Wyznaniach”.

Św. Augustyn wyjaśnia także: „Jeśli kto miłuje, ten śpiewa”. On także jest autorem słynnych słów: „kto śpiewa, dwa razy się modli”. Czy można dobitniej i precyzyjniej dowartościować wagę muzyki i śpiewu w kościele? Śpiew jest znakiem radosnego wzruszenia serca, jest bardzo osobistą modlitwą, która dotyka zarówno śpiewającego jak i słuchaczy.

» czytaj więcej...


Męczennicy z Pariacoto już z nami


W święto Ofiarowania Pańskiego, a tym samym Światowy Dzień Życia Konsekrowanego przypadający 2 lutego, przyjęłyśmy do naszej wspólnoty relikwie błogosławionych misjonarzy Męczenników z Pariacoto: o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego.

Uroczyste przekazanie relikwii 1. stopnia miało miejsce podczas ​Mszy Świętej celebrowanej przez ​naszego kapelana o. Edwarda oraz o. Dariusza Gaczyńskiego OFMConv​, ​franciszkanina z Krakowa​.

» czytaj więcej...


Pierwsza profesja s. M. Łucji


„Ja siostra Maria Łucja od Niepokalanego Serca Maryi otrzymałam łaskę od Pana…” (z formuły Profesji Zakonnej) – otrzymałam ten szczególny dar i przywilej życia skierowanego jedynie ku Jezusowi ukrytemu w białej Hostii.

Tę wyczekiwaną łaskę złożenia Pierwszej Profesji Zakonnej otrzymałam o godzinie 15.00 w uroczystość Bożego Miłosierdzia w szczególnym Jubileuszowym Roku, który przybliżał ten wielki przymiot Boży.

» czytaj więcej...